ODiDZ - pcez-bytów

Przejdź do treści

Ośrodek Dokształcania i Doskonalenia Zawodowego w Bytowie

    Wychodząc naprzeciw oczekiwaniom rodziców, pracodawców kształcących młodocianych pracowników oraz młodzieży, Rada Powiatu Bytowskiego powołała z dniem 1 lipca 2005 roku Ośrodek Dokształcania i Doskonalenia Zawodowego. Z dniem 1 stycznia 2006 roku ODiDZ wszedł w skład Powiatowego Centrum Edukacji Zawodowej w Bytowie i stanowi jego integralną część.


  

Do głównych zadań jednostki należy organizowanie teoretycznego dokształcania zawodowego dla młodocianych pracowników; uczniów z klas wielozawodowych z powiatu bytowskiego i okolicznych Starostw Powiatowych. ODDZ w roku szkolnym 2007/2008 prowadzi teoretyczną naukę zawodów na kursach czterotygodniowych dla ponad 800 uczniów z klas wielozawodowych powiatu bytowskiego oraz powiatów kościerskiego, kartuskiego, sławieńskiego i słupskiego. . Młodzież kształcona jest na jedno, dwu i trzystopniowych kursach w takich zawodach jak:

kucharz małej gastronomii,
piekarz,
cukiernik,
mechanik pojazdów samochodowych,
blacharz samochodowy,
elektryk,
murarz,
monter instalacji i urządzeń sanitarnych,
malarz-tapeciarz,
stolarz,
ślusarz,
mechanik operator pojazdów i maszyn rolniczych.
    Kursy teoretycznego dokształcania zawodowego prowadzone są w siedzibie Ośrodka przy ulicy Młyńskiej 8 oraz w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych w Bytowie.W tym czasie młodzież korzysta z zakwaterowania i wyżywienia w półinternacie PCEZ przy ulicy Sikorskiego 35 oraz w internacie Zespołu Szkół Ogólnokształcących w Bytowie przy ulicy Gdańskiej 57.

Powiatowe Centrum Edukacji Zawodowej w Bytowie

Powiatowe Centrum Edukacji Zawodowej w Bytowie Powiatowe Centrum Edukacji Zawodowej w Bytowie

Wróć do spisu treści