Powiatowe Centrum Edukacji Zawodowej w Bytowie
2 kwietnia 2020

PRZESŁANIE DYREKTORA PCEZ DO UCZNIÓW, SŁUCHACZY I NAUCZYCIELI

W tym tak trudnym dla nas wszystkich okresie, niech drogowskazem zarówno dla was jak  i dla nas  waszych nauczycieli i wychowawców, będą jakże aktualne dziś słowa Wielkiego Polaka wygłoszone do młodzieży na Westerplatte 12 czerwca 1987 roku:

KAŻDY Z WAS, MŁODZI PRZYJACIELE,

ZNAJDUJE TEŻ W ŻYCIU JAKIEŚ SWOJE WESTERPLATTE,

JAKIŚ WYMIAR ZADAŃ, KTÓRE MUSI PODJĄĆ I WYPEŁNIĆ,

JAKIŚ PORZĄDEK PRAW I WARTOŚCI,

KTÓRE TRZEBA UTRZYMAĆ I OBRONIĆ,

OBRONIĆ-DLA SIEBIE I INNYCH.

                                                                           JAN PAWEŁ II

 

Ta myśl, będąca głębokim symbolem wskazuje nam drogę do odkrycia tego, co dzisiaj, w okresie ogromnego zagrożenia, jest tym Westerplatte dla każdego z nas.

„Każdy ma swoje Westerplatte. Czy już wiesz, co jest twoim Westerplatte, którego dzisiaj powinieneś i musisz bronić? Jakie wartości w twoim i naszym życiu są najważniejsze, których należy bronić? Czy umiejąc rozpoznać dobro i zło, będziemy potrafili opowiedzieć się po właściwej stronie i przekonać do tego innych?

Dlatego każdy musi mieć świadomość swojego Westerplatte, które będzie cenił i strzegł, którego nie odda i nie porzuci za żadną cenę”.

Jednym z głównych wyzwań, stojących teraz przed wami jest świadome podjęcie trudu rozwijania danych sobie talentów i zdolności, również wtedy, gdy inni tego od was nie wymagają. Stawianie sobie samemu konkretnych celów, związanych z własnym rozwojem wymaga od was ogromnej mobilizacji i wytrwałości. Wierzę głęboko, że ten wysiłek podejmiecie, zarówno  dla dobra własnego jak i innych.

                                                                                            Dyrektor PCEZ Bytów

                                                                                                  Piotr Wicher

PodziękowaniaPoprzedni
KomunikatNastępny
Udostępnij wpis: Facebook Twitter Linkedin E-mail

zobacz również

Ważny komunikat
27 lutego 2022

Ważny komunikat

Zajęcia dnia 28.02.2022r. oraz dnia 01.03.2022r. w zawodzie Monter zabudowy i robót wykończeniowych w budownictwie 3 stopień odbędą się zdalnie.  
więcej
Informacja o formach kształcenia na kursach teoretycznego dokształcania zawodowego młodocianych pracowników od dnia 19 października 2020 roku.
18 października 2020

Informacja o formach kształcenia na kursach teoretycznego dokształcania zawodowego młodocianych pracowników od dnia 19 października 2020 roku.

Dyrektor Powiatowego Centrum Edukacji Zawodowej w Bytowie informuje o formach kształcenia na kursach teoretycznego dokształcania zawodowego młodocianych pracowników od dnia ...
więcej
Spotkanie dotyczące Bazy danych o produktach i opakowaniach oraz gospodarce odpadami
18 grudnia 2019

Spotkanie dotyczące Bazy danych o produktach i opakowaniach oraz gospodarce odpadami

Spotkanie dotyczące Bazy danych o produktach i opakowaniach oraz gospodarce odpadami, przez wszystkich nazywana w skrócie BDO. Prelegentem byli przedstawiciele Pomorskiego ...
więcej

Powiatowe Centrum Edukacji Zawodowej w Bytowie

Jesteśmy placówką oświatowo - wychowawczą kształcącą uczniów, młodocianych pracowników i dorosłych. W skład Powiatowego Centrum Edukacji Zawodowej wchodzi Centrum Kształcenia Zawodowego w Bytowie oraz Centrum Kształcenia Ustawicznego w Bytowie. Głównym celem Powiatowego Centrum Edukacji Zawodowej jest umożliwienie uczniom i słuchaczom kształcenia, dokształcania i doskonalenia zawodowego w formach szkolnych i pozaszkolnych.

Kontakt

Powiatowe Centrum Edukacji
Zawodowej w Bytowie

ul. Wybickiego 4
77-100 Bytów
Tel.: 59 822 30 77

pn-pt: 7.00 - 15.00

sekretariat@pcez-bytow.pl